Кратката коса – Секси и…Пикси

4 февруари, 20120
naslov

Пикси – тоа е најелегантната фризура за кратките коси. Убавите црти на лицето се потенцираат со потстрижувањето на пластови и коси шишки. Фризурата Пикси го акцентира вниманието врз лицето, насочувајќи ги сите погледи кон големите очи и сочните усни. Подарете и живот на безживотната коса со помошта на оваа кратка, практична но и многу модерна фризура. Асиметријата ќе помогне да си поиграте со пропорцијата на лицето користејќи ја ваквата форма на Пикси потстрижувањето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber