Legoland – најголемиот меѓу најмалите

13 јануари, 20120
rc48u34[

Лас Вегас градот на гревот од секогаш бил еден од највозбудливите места за патување. Неговата магија годишно привлекува над 100 милиони туристи ширум светот. Милиони атракции кои нудат неверојатна забава, но само една се издвојува по својата оригиналност и неверојатна автентичност.

Legoland, Калифорнија , најголемиот меѓу најмалите. Во него ќе видите се, светот во мало. Се простира на 3000 м2 во кои со помош на Lego коцки, од вештите раце на група ентузијасти е створен неверојатен приказ на најголемите светски атракции. Овде ќе видите се што не сте виделе. Неверојатната сличност на познатите светски метрополи и нивните симболи по кои се познати, ќе ви дозволи да отпатувате на кратко низ светот. Повеќе од 24 милиони лего коцки на едно место го прават овој град од коцки едно од најпосетените атракции во Лас Вегас.

Ова мало чудо годишно го посетуваат над 20 милиони туристи ширум светот…

Погледнете зошто !!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber