Лековитата сила на домашните миленици

15 февруари, 20120
najmilo

Ново јапонско истражување покажало дека домашните миленици помагаат на срцето да „чука“! Според експертите сопствениците на домашни миленици се многу поздрави за разлика од оние што живеат без  друштвото на животинче. Еве што покажал и експериментот – оние луѓе кои имале домашно милениче имаат многу повисока варијабилност на срцевата активност и нивното срце е многу поотпорно во определени ситуации, како на пример сино стресна ситуација. Намалената варијабилност на срцевата акција се поврзува со висок ризик од појава на болести на срцето. Тоа изгледа е уште една добра причина за да си земете домашно милениче, нели?

Освен тоа домашните миленици ви праќаат позитивна енергија и магнетизам, со својата безгранична љубов! Освен на физичкото здравје, тие имаат огромен позитивен ефект на вашата психичка состојба и расположение…Наш совет е, ако имате услови, да вдомите едно од животинките по нашите улици, кои немаат свој дом и кој да се грижи за нив, а заслужуваат безгранично многу…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber