Луксузниот Опера Ресторан во Париз

8 април, 20120
nas

Ви го претставуваме спектакуларниот ресторан Опера, кој се наоѓа во една од најпознатите згради на операта во Париз.

Изградбата на овој ресторан чинела неверојатни 6 милиони евра, а финалниот резултат, иако е минималистички сепак е грандиозен, иако е современ сепак е историски.

Ресторанот е дело на француската дизајнерка Одил Дек, која е позната по своите големи и храбри проекти кои се лесно препознатливи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi