Мајкл Џексон наредил убиство на својот брат Ренди!

7 мај, 20120
michael_jackson2011-wave-big

Американскот пејач Мајкл Џексон според зборовите на поранешниот телохранител Мет Фидлес, го наредил убиството на својот брат Ренди!

Фидлес тврди дека кралот на поп музиката бил во “војна” со своите браќа од бендот. Тој додал дека паранојата на Мајкл и лековите ја поттикнале желбата, неговиот брат да почине.

“Мајкл со години беше во лоши односи со своите браќа. Сакаа да учествуваат во турнејата и да потпишат договор вреден 500 милиони долари. До 2005 година кралот на поп музиката ги користеше услугите на телохранители од Нацијата на исламот. Тоја стана толку параноичен што на своето семејство им забранил да го посетуваат. Ренди се обиде со сила да се пробие покрај телохранителите со цел да зборува со Мајкл во еден од неговите изнајмени домови. Кралот на поп музиката го наредил убиството на својот брат. Разумот му бил заматен поради лековите, а Ренди за среќа остана жив”, изјавил Фидлес.

Фидлес претходно тврдеше дека Џексон имал тајна врска со починатата пејачка Витни Хјустон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber