Мала жена со големи амбиции! Најмалата жена во светот, влегува во политиката! :)))

3 февруари, 20120
35hf6

Најмалата жена во светот, индијката Јоти Амге (19), ја поддржала предизборната кампања на десничарската индиска партија.

Њу Делхи – Мала жена, големи амбиции. Јоти која е најмалата жена во светот ја поддржала кампањата на индиската партија (MNS) и не е исклучена ни можноста и таа да биде кандидат на престојните избори.

Најмалата жена која со своите 62,8 сантиметри висина влезе во Гинисовата книга на рекорди како најмала жена на светот, симпатизерите на партијата на еден изборен митинг ја носеа на раце.

(MNS) се залага за сецесионизам на индиската држава Махараштра и антиимигрантска политика.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber