Мангупски потег: Леонардо Ди Каприо потрошил 3 милиони долари на шампањ?!

5 декември, 20120
Leonardo-DiCaprio--940x500
Холивудската ѕвезда Леонардо Ди Каприо минатиот месец го прослави својот 38-ми роденден.

За таа прилика, актерот издвоил 3 милиони долари само за шампањот кој се служел на забавата, пренесуваат американските медиуми.

Својот роденден Леонардо го прославил во престижниот ресторан “The Darby” во Њујорк. За своите гости, меѓу кои беа и популарната пејачка Бијонсе со сопругот Џеј Зи, Роберт Де Ниро, Камерон Дијаз и многу други, Лео обезбедил навистина луксузна понуда на алкохол.

„Потроши 3 милиони долари на шампањското Armand De Brignac. Прво нарачаа 18 шишиња, а подоцна бараа уште!“ – открива еден од вработените за порталот “Hollywood Life”.

Актерот ја искористил приликата и собрал пари за Црвениот Крст, наменети за жртвите од ураганот Сенди. Всушност, Леонардо за секое купено шише додавал и одреден надоместок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit