Маска со мед, оцет и лимон за мрсна кожа

27 јануари, 20120
b

Маските можат да ви послужат и како превенција од појава на акни ако ги применувате редовно и континуирано. Искористете го лековитиот ефект на природните компоненти, што представува еден од најефтините и најлесни начини да ја одржувате кожата здрава и убава. Сега ќе ви кажеме како да си приготвите една волшебна маска, која ќе ја смири вашата кожа. Исчистете ги порите од нечистотија и мрснотии со приготвување на оваа маска. Во длабок сад измешајте две лажици мед, две лажици јаболков оцет и две лажици лимонов сок. Измешајте добро и нанесете ја смесата на лицето и вратот ако имате потреба. Масирајте добро за полесно да се упие во кожата и оставете да делува 25-30 минути. Измијте ја маската со студена вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma