Mercedes – Benz Concept Style Coupe

20 април, 20120
Concept Style Coupe

Овој модел треба да биде претставен на авто-шоуто во Пекинг, меѓутоа се појавија фотографии на интернет.  Овој модел ќе има 208 коњски сили, 2,0 литарски турбо мотор со четири цилиндри. Ќе вози на новата MFA платформа. Погледнете ги фотографиите од овој неверојатен автомобил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi