Мерилин Монро е прогласена за најзгодна жена на сите времиња!

18 февруари, 20120
Marilyn Monroe's Pink Gown posters

Резултатите од анкетата која е спроведена од страна на компанијата “Debenhams” покажале дека народот “сака облини”. Скоро педесет години откако почина актерката Мерилин Монро, таа е прогласена за “најдобро тело на сите времиња”.

Ѕваздата на филмот ‘Некои тоа го сакаат жешко’ зад себе го остави “коскестите” како Кејт Мос и Миранда Кер, а ја следат подеднакво “заоблените” Кристина Хендрикс,Урсула Андерс, Ким Кардашијан и Тулиса Контоставлос.

Во десет најзгодни се пласирале уште Ракел Велиќ, Скарлет Јохансон, Ејми Чајлдс и Луси Мејкенбург, а ги пратат Кели Брук, Бијонсе, Ким Катрал, Ријана, Шерон Стоун и Џенифер Анистон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma