Mitsubishi Evo XI Concept

20 јануари, 20120
fc_mitsubishi-lancer-evo-xi_span

Тјунирачот на на компанијата Mitsubishi, Ralliart, работи без престан, додека плановите за следната генерација на Lancer Evolution се наводно готови и поставени на чекање. Извор ни открива дека во Mitsubishi никако не сакаат да исчезне сликата на автомобил на компанијата и дека развојот на plug-in хибрид спортски седан со високи перформанси, е во тек.

“На овој начин, тој ќе одговара на целокупниот стратешки план на компанијата за изградба на економични автомобили”, вели тој. “Сепак, тој ќе ги има сите перформанси кои сегашниот Lancer Evo X ги поседува.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber