Многу луксуз на едно место: Најголемите хотели во светот

28 декември, 20120
hotel

Овие хотели се вкључени во листата на наголемите хотели во светот. За да биде хотелот вкључен во оваа листа потребно е да има 1000 или повеќе број на соби.

“Монте Карло Хотел и Казино” – Лас Вегас, 3002 соби

Хотелот “Mirage” – Лас Вегас, 3044 соби

“Disney´s Port Orleans Riverside and French Quarter “– Езерото Буена Виста, 3056 соби

“Палата Цезар” – Лас Вегас, 3340 соби

“Хилтон Хавајско село” – Хонолулу, 3386 соби

“Фламинго” – Лас Вегас, 3565 соби

“Принцот Шинагава” – Токио, 3680 соби

“Циркус, Циркус” – Лас Вегас, 3774 соби

“Bellagio” – Лас Вегас, 3993 соби

“Ариа Ресорт и Казино” – Лас Вегас, 4004 соби

Хотел “Екскалибур” – Лас Вегас, 4008 соби

 

“Амбасадор” – Јомтен, Патаја, 4219 соби

“Mandalay Bay Resort” – Лас Вегас, 4332 соби

“Луксор” – Лас Вегас, 4408 соби

“Encore” – Лас Вегас, 4570 соби

“Wynn Las Vegas” – Лас Вегас, 4570 соби

“Азија, Азија” – Дубаи, 6500 соби

“The Venetian” – Лас Вегас, 7117 соби

“MGM Grand Las Vegas” – Лас Вегас, 7372 соби

“Izmaylovo” – Москва, 7500 соби

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber