Mobiado Grand Touch телефон од мермер

28 ноември, 20120
mobiado_vqzdl

Во 2010 година, луксузниот произведувач на мобилни телефони Mobiado, осмислил концепт на телефони, направени од еден дел од цврст мермер.

Две ипол години подоцна, Grand Touch Executive е реализација на овој концепт, како прв телефон направен од хибриден камен и првиот телефон кој користи механизам на SIM картичка.

Маската Grand Touch Executive е компјутерски конструирана од цврсти материјали (егзотично дрво или хибриден камен) и сместено е во алуминиумската обвивка. Централниот дел на задната маска и копчињата се направени од сафир од вкупно 50 карати. На задниот дел на маската од сафир се наоѓаат три дисплеи: камера, LED светилка и механизам на SIM картичка.

Grand Touch Executivе може да се најде во 5 видови: Burl, Cocobolo, Ebony, Granite и Marble.

Спецификација на Mobiado Grand Touch Executive мермерниот телефон:

-камера од 5 мегапиксели со LED блиц

– 4 “65 дисплеј, 720 x 1280 пиксели, S-AMOLED екран осетлив на допир со 16m бои

– 6GB меморија и 1GB RAM меморија

-3.5 милиметарски аудио приклучок, MP3/WAV/eAAC + плеер и MP4/H.264/H.263 плеер

-GPRS, EDGE, Wi-Fi, Bluetooth v3.0 со A2DP и mikroUSB v2.0 порт

-Брзиномер, жироскоп, непосредна близина, компас и барометар.

Mobiado Grand Touch telefon od mermera

Mobiado Grand Touch telefon od mermera

Mobiado Grand Touch telefon od mermera

Mobiado Grand Touch telefon od mermera

Mobiado Grand Touch telefon od mermera

Mobiado Grand Touch telefon od mermera

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber