Море исфрлило 20 тони мртви риби!

4 јануари, 20120
131692

Илјадници мртви харинги се појавиле на плажата во северната област Нордреис, Норвешка.

Осло – Лош предзнак или?

Жителите на Скандинавија останаа шокирани по јавувањето на веста дека илјадници мртви риби исфрлило морето во Хорвешка.

Повеќе од 20 тони мммртви риби исфрлило морето, а прв ги забележал Јан Петер Јоргенсен, кој се шетал со своето куче по брегот.

Научниците до сега не дале никаква изјава за тоа што би можело да биде причината на болкавиот помор на риби. Постојат теории дека рибите страдале од предатор, додека некои други велат дека причина може да биде и бурата која неодамна ја зафатила земјата.

Теоритичарите на апокалипсата тврдат дека ова е уште еден лош предзнак за крајот на светот, исто како и мртвите птици во САД за новогодишната ноќ.

Виц:

Фатил Мујо златна рипка и таа му рекла:

–  Пушти ме и ќе ти исполнат три желби.

Мујо ја ставил во џеб и рекол:

–  Абе какви три желби, злато си е злато! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber