Морничави скулптури – пајаци направени од ножици

3 април, 20120
nas

Секоја година обезедувањето на аеродромите низ САД конфискува огромен број на „опасни предмети“, кои се забранети да се внесуваат како рачен багаж во авионите.

Меѓу нив има и огромен број на ножици, кои уметникот Кристофер Лок ги користи за да ги креира своите интересни, но морничави скулптури – пајаци, кои некако многу наликуваат на делата на Тим Бартон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber