На Хилари Клинтон и здосади политиката, реши да се повлече и да патува!

29 јануари, 20120
ug576

Хилари Клинтон (65) се повлекува од политиката по 20 години. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон најави дека ќе се повлече од политиката и должноста дури и ако Обама победи на следните избори.

Хилари Клинтон во политиката е повеќе од 20 години, а изјавила дека конечно сака да се посвети на приватниот живот, на читањето, пишувањето и патувањето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma