Надал се соблече во друштво на израелската убавица Рафаел! :)))

15 февруари, 20120
2

25-годишниот тенисер, шпанецот Рафаел Надал, снимил жежок едиторијал за потребите на магазинот Swimsuit, годишното издание Sports Illustrateda наменето за костими за капење.

На полуголиот тенисер друштво му правела заводливата Бар Рафаел, позната како поранешна долгогодишна љубов на холивудската суперѕвезда Леонардо ДиКаприо.

“Бев многу опуштен и уживав во снимањето цело време. Тоа за мене беше сосема ново искуство”, изјавила Надал.

Рафаел во 2009 година била на насловната на истото списание. По снимањето, изјавила:

“Ја, за разлика од Надал, бев многу нервозна. Инаку обожувам тенис, така што сум исклучително среќна што учествував во овој проект”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma