Најбрзата диета!

8 мај, 20121
i

Најбрзата диета? Постои или е само мит?! Најбрзата диета подразбира дека се губат многу килограми по природен пат. Брзата диета води до балансирање на храната и одржување на калориите на исто ниво.

Факти за најбрзата диета на светот:

Најштетната храна е она што содржи јаглехидрати во проста форма. Автоматски губите килограми ако ја ограничите драстично консумацијата на јаглехидрати. Друг важен аспект е дека треба да се ограничат калориите само до 1500.

Јаглехидратите треба да бидат елиминирани сосема, ако сакате да постигнете брза загуба на тежината. Белото брашно, рафинираниот шеќер, дури и полнозрнеста храна, тестенини, црн леб, овесни јатки, житарици.

Протеините се главниот извор на енергија, кога ќе се ограничат јаглехидратите и мастите во менито. Изборот овде се сведува на варено или печено пилешко, мисиркино и телешко месо, риба и нискомаслени млечни производи.

Паралелно со ова, 40% од вкупниот број калории треба да потекнува од свежо овошје и зеленчук.

Денот го започнувате со два лимона во 400 мл вода, а навечер се пие 400 мл зелен чај.

One comment

  • valentina

    8 мај, 2012 at 09:52

    bi sakala da zagubam 10 kg dajte mi resenie

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber