Најбрзото цртање со прсти, дечково е луд!

16 јануари, 20120
finger-painting-artist

Запознајте го Фабијан Гаете Мауреира, веројатно светски најталентираниот сликар со прсти. Чилеанскиот артист слика детализирани пејзажи со дрва, планини и водопади само со врвовите на неговите прсти, и тоа за помалку од три минути! Лудак!


 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber