Најголема тежина подигната со јазик

5 април, 20120
ginis jazik

Гинисовиот рекорд за најголема тежина подигната со јазик му припања на британецот Томас Блекторн.

Тој успеал само со сопствениот јазик да подигне тежина од друи 12.5 килограми. Рекордот го поставил на снимањето на Ел Шоу Олимпико, во Мексико Сити на 1 август 2008 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi