Најголемата зграда во САД!

3 мај, 20120

Кулата „1WTC“, изградена е на местото каде со терористичкиот напад на 11 септември 2001 година беа срушени кулите близначки во Њујорк. Кулата е наречена „Кула на слободата“, а стана највисоката зграда во САД и симбол на реконструкцијата во Менхетен. Зградата е висока 381 метри и ќе ја надмине Емпајер стејт билдинг.

httpv://www.youtube.com/watch?v=W19wpnrebk0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber