Category: Без наслов

2127225_66601-epa_ls.jpg
Поранешниот тенисер од светска класа Грег Руседски се сомнева дека Роџер Федерер ќе добие уште еден гренд слем трофеј до крајот на кариерата. Тениската сезона беше замрзната до крајот на јули поради пандемија на коронавирусот, а паузата беше добра за Роџер Федерер, кој неодамна имаше операција на коленото. Ситуацијата е сериозна и здравјето на сите […]

-хари-12-e1586517441434.jpeg
Пред да се омажи за принцот Хари (35), Меган Маркл(38) заработувала околу половина милион долари годишно како актерка. Милионските суми ги добивала на сметка рекламирајќи разни брендови. Затоа нејзината вкупна нето вредност се проценува на околу 5 милиони долари. Но принцот Хари вреди пет пати повеќе и парот вкупно има околу 20 милиони евра. Неговите […]

star.jpg
За оние кои се жалат дека немаат енергија и време за вежбање, а тоа го оправдуваат со своите години, можеби не би било лошо да погледнат фотографија на овој 60-годишен човек! Овој човек, потпишан како CrazyDrummer иако навистина изгледа перфектно, ќе мора повеќе да работи на себе за да го го стигне Рејмонд Муна (80) […]

guster.jpg
Овој мал гуштер со две глави живеел само шест месеци. Неговиот сопственик се обидел да го храни и на едната и на другата уста, но за жал неуспешно. Неговото тело е донирано во еден природнонаучен музеј.

skejt.png
Фасцинантно и трогателно видео кое прикажува слап студент како ужива во скејтбординг во близина на својата куќа во Чикаго, стана вистински хит откако се појави на интернет. Во него главна улога има Томи Керол кој е роден со тумор во очите, и ослепел кога имал само две години. Овој студент на Универзитетот Нортвестерн воси скејт […]

torta3.jpg
Петнаесетгодишната Лорел направила необична торта за своите родители. Со пропратно писмо во кое открива дека е лезбејка. Сосема јасно оваа девојка на родителите им дала до знаење: јас сум геј! Во порака која ја оставила со тортата напишала: -Добро утро, родители! Одамна сакав ова да ви го кажам. Мислам дека вака ќе биде полесно… Девојката […]

Г-дин Ванг со потекло од Кина има необичен начин со кој ги забавува своите колеги: подига садови со вода, но со помош на очните капаци! Според зборовите на Ванг, веројатно единствениот човек кој се занимава со хоби кревање терет со очните капаци, вештината ја сткнал со напорно вежбање: “Кога прв пат почнав, беше многу болно, […]

Шимпанзо во еднa Зоолошка градина во велшкиот град Свонси не излегува надвор без ќебе. Животното е навикнато на домашни услови, па ниските температури воопшто не му се допаѓаат. Мајмунката од интересното видео 29 години живеела во куќа, па престојот на снег и ладно воопшто не и одговара. Таа била сосема поинаква од другите животни, имала […]

Четири натпреварувачи во кинескиот град Чангша својот ум и тело ги ставиле на тест преку учество во натпреварот во склоп на кој 24 часа стоеле голи меѓу коцки мраз. Мажите полуголи стоеле на малата ледена соба направена од коцки мраз во која постојано било -5 ° C, а за време на престојот во оваа соба […]

boziken-kolac.jpg
Мексиканските пекари направиле традиционален празничен колач, кој наместо еден килограм, тежи цели 10 тони. Обемот на колачот, поставен на главниот плоштад во Мексико Сити, речиси е еден километар и половина. Пекарите го направиле од повеќе од 5 тони брашно, 3 тони путер и 38.600 јајца. Потпретседателот на Здружението на пекари Антонио Аријас изјавил дека колачот […]

Германските научници успеале да го создадат најлесниот материјал – aeрографит. Аерографит има 5000 помала густина од вода и шест пати е полесен од воздухот. Материјалот настанал со формирање на мрежи јаглеродни влакна со дијаметар од 15 милиметри. Материјалот спроведува електрична енергија, елатичен е и супер силен – може да поднесе товар повеќе од 40.000 пати […]

Во средината на декември на небото над Анкара е снимена необична појава. Иако немало облаци, се појавиле црвеникави кругови. Погледнете го видеото и заклучете сами дали се работи за вонземјанско летало. На темното небо забележани се црвеникави кругови. Немало облаци и многумина се убедени дека се работи за летечка чинија, во која е вклучен систем […]

pica.jpg
Џиновската пица -39,6 метри беше направена во Рим. Осум тони моцарела, девет тони брашно, четири тони сос од домати, и уште многу други состојки беа потребни за да се направи најголемата пица во светот. Пицата го доби името „Отавија“, во чест на римскиот цар Августин. Тестото на пицата се печело во 5.234 различни тури, а […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris