Необично хоби на г-дин Вaнг: Со очните капаци подига садови со вода!

28 јануари, 20130

Г-дин Ванг со потекло од Кина има необичен начин со кој ги забавува своите колеги: подига садови со вода, но со помош на очните капаци!

Според зборовите на Ванг, веројатно единствениот човек кој се занимава со хоби кревање терет со очните капаци, вештината ја сткнал со напорно вежбање: “Кога прв пат почнав, беше многу болно, а сега, после една година вежбање, само незгодно”, изјавил Ванг за NBC.

Своето ‘шоу’ го изведува за да ги анимира своите сонародници кои емигрирале. Покрај подигање вода со капаците, Ванг може да дува работи со ноздрите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber