Шимпанзо излегува на снег само со ќебе и шолја топол чај

27 јануари, 20130

Шимпанзо во еднa Зоолошка градина во велшкиот град Свонси не излегува надвор без ќебе. Животното е навикнато на домашни услови, па ниските температури воопшто не му се допаѓаат.

Мајмунката од интересното видео 29 години живеела во куќа, па престојот на снег и ладно воопшто не и одговара. Таа била сосема поинаква од другите животни, имала специфични потреби кои морале да се исполнат.
На вработените воопшто не им било тешко да ги задоволат нејзините желби. За секое нејзинот излегување, ќебето секогаш било подготвено, како и топлиот чај за дополнително да се згрее.

Кога ќе го добиела она што го сакала, таа била подготвена за прошетка, во спротивно воопшто не ни излегувала надвор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit