Потполно слеп вози скејт

4 февруари, 20130
skejt

Фасцинантно и трогателно видео кое прикажува слап студент како ужива во скејтбординг во близина на својата куќа во Чикаго, стана вистински хит откако се појави на интернет.

Во него главна улога има Томи Керол кој е роден со тумор во очите, и ослепел кога имал само две години. Овој студент на Универзитетот Нортвестерн воси скејт од 10 години, а за да процени што се случува првенствено се потпира на сетилото за слух, пренесува Daily Mail.

“Се што правам во скејтбордингот се базира на слухот. Го слушам звукот на тркалата за да проверам дали дали има нешто на патот и добијам чувство за насока”, изјавил и додал: “Мислам дека сите би требало да знааат дека сè се случува со причина и дека секогаш постои начин да се надминат пречките. Треба само доволно да сакате. ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber