Полиена со киселина и унаказена за цел живот: “Му простив на оној кој ми го стори овa”

4 февруари, 20130
naomi

Наоми Они е продавачката на која непознат напаѓач кон крајот на годината и истурил киселина на лицето, вели дека му простила на сторителот и покрај тоа што лузните на нејзиното лице се неизлечливи.

Откако ја завршила смената во лондонската продавница “Victoria’s Secret”, Наоми Они(20) на улица пресретнала група напаѓачи, од кои еден и итурил киселина на лицето.

Несреќната девојка некако успеала да викне брза помош, по што е хоспитализирана. Чистењето на сериозните изгореници траело цел ден, а привремено го загубила и видот на двете очи.

Наоми ја очекуваат голем број пластични операции, за барем делумно да го врати некогашниот изглед, а целосно закрепнување и невозможно.

Девојката изјавила дека се сеќава само на силуетата на напаѓачот, за кого претпоставува дека е женски пол.

Shocked: Naomi Oni, 20, said that she no longer wanted to live after she saw how her face had been burned in the acid attack

Attacked: Miss Oni was walking home from her job at a Victoria's Secret lingerie store when acid was hurled in her face

Brave: Miss Oni has spoken out about her injuries to help police catch the veiled attacker

Naomi OniAfter the attack

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi