Искеширал 20 милиони долари за да ја одржи врската на далечина

4 февруари, 20130
LewisHamiltonandNicoleScherzinger

Врските на далечина обично не успеваат, но тој проблем не е толку голем ако сте Луис Хамилтон. За својата врска со пејачката Никол Шерцингер да ја одржи во живот, возачот на формула издвоил 20 милиони долари за да купи авион.

Возачот на формула искеширал 20 милиони долари за да купи авион и да ја одржи во живот врската со пејачката Никол Шерцинегр.

Всушност, поради работните обврски Луис живее во Монца, а Никол во Лос Анџелес. Двојката претходно прекинуваа поради далечината, но Луис не сака тоа да се повтори. Затоа купил црвен Challenger Bombardier CL-600 за да може повеќе време да поминува со Никол.

The Formula 1 driver hopes the blood-red Bombardier CL-600, which cruises at 500mph, will ease the strain of his long-distance relationship with X Factor judge Scherzinger

The Formula 1 driver tweeted this photo last month relaxing on what appeared to be one of the jet's reclining leather seats, captioning it: 'End of the day, back to the mountains to train!'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit