Бамби торта

4 февруари, 20130
bambi-san-torta

Потребни состојки:

 • 80гр мелена плазма
 • 200мл слатка павлака
 • 125гр путер
 • 80гр мелени ореви
 • 300гр плазма
 • 5дл млеко
 • 100гр чоколадо за готвење
 • 2 кесички ванилин шеќер
 • 6 лажици шеќер во прав
 • 7 жолчки од јајце
 • 300гр шлаг

Начин на подготовка:

Жолчките, шеќерот, и ванилин шеќер изматете ги на пареа, па додадете чоколадо за готвење. Оревите прелијте ги со 1дл топло млеко и додадете фил. Кога филот ќе се олади, додадете пенасто изматен путер и мелена плазма. Загрејте го преостанатото млеко, натопете ги парчињата плазма и редете ги на послужавник. Нанесете фил и одозгора уште еден ред плазма. Тортата премачкајте ја со фил и прелијте со растопено чоколадо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit