Најголемиот час за читање во светот

3 април, 20120
26-MAR-AL-Sch 04.JPG

И учењето може да ве однесе во Гинисовата книга на рекорди, како што потврдија и основните училишта низ Лондон.

27 училишта учествуваа на настанот, кој подразбираше одржување на час по англиски јазик, на кој  симултано и истовремено се читаше книгата „Воениот коњ“ од авторот Мајкл Морпурго.

На настанот учествуваа 2735 ученици, од кои повеќето изјавија дека токму оваа книга е нивна омилена лектира.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber