Најголемиот смарагд во светот оди на аукција!

20 јануари, 20120
Најголемиот смарагд во светот оди на аукција!

Најголемиот брусен смарагд во светот ќе биде ставен на аукција во Канада. Масивниот 57.500 каратен овален драг камен со тежина од 11,5 килограми и со големина од една просечна лубеница кој е проценет на 1,15 милиони долари аукциската куќа Western Star Auctions ќе го понуди на продажба, а се верува дека ќе постигне многу висока цена.

Смарагдот е инаку пронајден во Бразил, а брусен е во Индија. За аукцијата биле ангажирани голем број безбедносни сили за во случај да не исчезне скапоцениот камен.

httpv://www.youtube.com/watch?v=VV7d1sFVxWc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber