Најинтересниот часовник кој досега сте го виделе

22 јануари, 20120
Numero-1-Watch-by-Oriol-Llahona-3

Шпанскиот дизајнер на часовници Ориол Лахона го претстави новиот концепт на часовници наречен Нумеро 1, кој е дефинитивно поинаков од секој што досега сте го виделе.

Часовникот е комбинација на класичното и модерното и се состои од кожни ремчиња во ретро стил и самиот часовник кој е голем правоаголник направен во модерен минималистички стил. Навистина интересно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma