Најмногу факели изгасени со уста во 30 секунди

10 јануари, 20120
Hubertus Wawra ginis

Еве еден многу храбар гинисов рекорд. Станува збор за Хубертус Вавра, кој го држи рекордот за најмногу запалени факели изгасени со уста во рок од 30 секунди.

Вавра за 30 секунди успеал да изгасне дури 39 факели, рекорд кој досега никој не успеал да го собори.

Храбриот германец, кој е уште попознат по алијасот Господар на пеколниот оган (Master of Hellfire), својот подвиг го извел на фестивалот Аб Индиа Тодега минатиот февруари, кој се одржува во Бомбај, Индија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber