Најскапиот хот-дог на светот

28 март, 20120
hot dog ginis

Ви го претставуваме најскапиот комерцијален хот-дог на светот, кој може да го најдете во познатиот ресторан Серендипити 3, која се наоѓа на Менхетен во Њујорк.

Хот-догот влезе во Гинис со вистински зачудувачка цена – едно вакво задоволство ќе ве чини дури 69 долари.

Хот-догот е направен од говетски колбас пржен во масло од бели тартуфи, прелиен со паштета од патка, карамелизиран кромид Видалиа, Дижон сенф и многу кечап. Наздравје!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/