Најскапото чоколадно јајце на светот продадено во Лондон

23 март, 20120
at Royal Courts of Justice, Strand on March 20, 2012 in London, England.

Рекордот за најскапото чоколадно јајце на светот (во категоријата чоколадни јајца без скапоцени камења) беше соборен во Лондон каде беше продадено чоколадно јајце тешко 50 килограми.

Јајцето, кое е дело на британскиот изработувач на чоколади Вилијам Чули, беше продадено за 7000 фунти на бизнисменот Кирис Вандервала.

Јајцето е направено од Амадеи чоколадо произведено во Венецуела, чоколадо кое важи за едно од најубавите чоколади на светот. Освен чоколадото, филот на јајцето е направено од мусковадо карамела, јапонски црн оцет, печен сусам, боровинки, рузмарин, маслиново масло и малку златна прашина.

Јајцето-рекордер беше продадено на добротворната акција Фабреже Биг Ег Хант, која е дел од настаните посветени на рушење на рекорди кои ќе траат се до почетокот на Олимписките Игри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber