Најстарата инструкторка по јога на светот

25 јануари, 20120
joga ginis

Иако кога ќе помислиме на јога помислуваме на еластичност и растегливост, па со тоа и на помлади луѓе, некои индивидуи не престануваат да не изненадуваат со нивните способности, без разлика на нивната возраст.

Запознајте ја Бернис Мери Бејтс која, според Гинисовата книга на рекорди, е најстарата јога инструкторка на светот.

Бернис, која е родена на 30 јуни 1920 година, сеуште е активна инструкторка која држи часови по јога на Флорида, иако има полни 91 година. Секоја чест!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma