Најубавите библиотеки во светот! Да ти е мерак да читаш книги! :)))

26 јануари, 20120
naslovna

Ова се едни од најубавите библиотеки ширум светот.

Дури и оние кои не се големи фанови на пишаниот збор и читањето книги, тешко дека ќе одолеат на ова окружување. Една од најубавите се наоѓа во Прага, потоа Рио, Копенхаген и други.

Библиотеката Њу Хејвен
Црниот дијамант, Копенхаген
Библиотеката Еспања, Колумбија
Градската библиотека во Сиетл
Градска библиотека Солт Лејк Сити
Прага
Рио де Жанеиро
Торонто

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma