Навистина неверојатни фотографии сликани од авион

4 јануари, 20120
1

Овие фотографии се дело на Јан Артус-Бертранд. Тој е роден во Париз, Франција, и е светски признат фотограф, специјалист за фотографии од авион. Јан не мислел дека има талент до неговите 30-ти, но трите години поминати во Кенија му помогнале да го открие неговиот талент. Во Кенија тој живеел заедно со племето Масаи и го истражувал однесувањето на гордоста на лавовите. Така ја открил својата нова страст за фотографирање и убавината на пејзажите кога ги набљудувал одозгора. Тој ја сфатил моќта на фотографиите и како да се комуницира преку нив. Погледнете мал дел од неговите неверојатни дела! Навистина фасцинантно!

Реката Амазон, Бразил

Островот Хашима, Јапонија

Лагос, Нигерија

Национален парк Мара, Кенија

Рудник за јаглен, Јужна Африка

Денвер, Колорадо, САД

Островите Истер, Чиле

Фавелас, Рио де Женеиро, Бразил

Островот Фрејзер, Австралија

Гулхолмен, Шведска

Автопат во Лос Анџелес, САД

Париз, Франција

Мачу Пикчу, Перу

Воени гробишта, Вердун, Франција

Јенгиш, Киргистан

Дубаи, Обединети Арапски Емирати

Пена, Португалија

Голубарници во Делта, Египет

Шали, Египет

Соларни полиња, Андалузија, Шпанија

Стокхолм, Шведска

Копенхаген, Данска

Тасманија, Австралија

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber