Неговата мајка го напуштила по раѓањето: Запознајте го најмалото куче на светот!

27 март, 20120
kuce

Кога го родила, мајката одлучила да се откаже од малото кученце. Сепак, тоа успеало да преживее и покрај својата џуџеста големина.

Речиси сите кученца на една кучка не преживеале по раѓањето, а кучката одлучила да “дигне раце” и од единственото кое преживеало. Во последен момент  се појавиле сопствениците на ова куче и успеале да го сочуваат малото кученце.

Десетгодишното девојче постојано внимавала на штотуку роденото кученце кое е толку мало што едвај ја исполнува дланката на човечка рака! Кога го виделе,соседите констатирале дека ова мора да е најмалото куче некогаш родено. Со помош на нивното постојано внимание, нега и многу хранливо млеко, малото кученце денес застанало на нозе. Еве како тоа изгледа:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/