Нема рецесија за Кристијано Роналдо и Тамара Еклстоун!

10 февруари, 20120
3

Додека обичните смтрници секој ден се повеќе го затегаат каишот, има и од оние на кои рецесијата им е потполно непознат поим. Во куќите на богатите нема никаква криза.

Кристиано Роналдо и Тамара Еклстоун се две познати личности кои оваа недела претставија два потполно нови луксузни автомобили.

Фудбалерот на Реал Мадрид, Роналдо за својот 27ми роденден се награди со Lamborghini Aventador, а за ова задоволство издвоил околу 256.700 евра. Својот нов автомобил денес го повозел во Мадрид каде е и фотографиран кога застанал на бензинска пумпа да наточи гориво.

Во меѓувреме. Ќерката на шефот на Формула 1, Тамара Еклстоун, станала горда сопственичка на нов Бентли. Но, се претпоставува дека ова е подарок од нејзиниот дечко Омар Киами.

“Многу сум возбудена. Подарокот кој Омар ми го купи за Божиќ пристигнува вечерва”, објавила Тамара пред два дена на својот Твитер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma