Необична брачна двојка: Патувале низ светот и наместо насмевки, си ги сликале стопалата!

10 јануари, 20120
'Feet First' - photos documenting a couples travels through their relationship until a third pair of feet join them  - 05 Jan 2012

Светските патници, брачниот пар Том и Верити Робинсон на уникатен начин ги документирале своите патувања ширум светот. Поточно, овој брачен пар наместо своите лица со насмевки ги фотографирале своите стопала пред егзотичните туристички дестинации каде стапнале нивните нозе.

Тие поминале низ 31 земја за шест години и во секоја фотографија се наоѓа некое светсок чудо, егзотична плажа и плус нивните стопала.

Својот необичен тренд го започнале во 2005 година, а од тогаш па наваму направиле повеќе од 90 вакви фотографии. Од 2011 година на фотографиите се појавуваат и стопалата на нивната ќерка Матилда.

Фотографиите се направени на неверојатни локации како Југоисточна Азија, Јужна и Средна америка, Гватемала, Австралија, Нов зеланд, Аргнетина, Бразил, Боливија и многу други земји.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber