Неочекувана добивка! Купила кутија тампони, а во неа имало и кокаин!

4 мај, 20120
ct54

Жената од Солт Лејк Сити се изненадила кога во кутијата со тампони која која купила од локалната продавница, пронашла кокаин.

Синди Давидсон ја отворила кутијата и сфатила дека некои тампони предходно биле отварани. Односно некој ги извадил тампоните и ги заменил со белиот прав во целофан. Пакетчињата биле толку цврсто затворени што неможела да открие што се наоѓа во нив.

Наместо производителот, таа ја повикала полицијата, која набрзо сфатила дека се работи за кокаин кој на овој начин се обиделе криминалците да го дистрибуираат.

Полицијата се обидува да дознае кој стои зад овој настан, а продавницата ги повлекла од продажба тампоните.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi