Неверојатен модел на Рилскиот манастир направен од 6 милиони чкорчиња

18 јануари, 20120
nas

Бугарскиот уметник Пламен Игнатов ги посветил последните 16 години на создавање на прекрасен и детален модел од Рилскиот манастир, за чија изработка му биле потребни околу 6 милиони чкорчиња.

Целиот манастирски комплекс е изработен во неверојатни детали, со мали статуи и икона од Исус поставена на еден од ѕидовите. Рилскиот манастир е најголемиот и најпознатиот манастир во Бугарија и е прогласен за наследство од страна на УНЕСКО.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber