Неверојатна магла околу високите згради во крајбрежјето на Флорида

19 февруари, 20120
fog-rolls-over-high-rise-condos-on-the-florida-coastline-4

Погледнете го овој интересен неверојатен феномен кој се случи на крајбрежјето на Панама Сити во Флорида. Кога ќе се погодат условите (перфектен микс на температура, влажност и ветер), неверојатна магла ги обзема високите згради лоцирани на крајбрежјето. Интересен феномен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma