Неверојатната убавина на глечерите во Исланд

28 март, 20120
nas

И во земја која е позната по неверојатната природна убавина, ќе најдете дел кој едноставно се издвојува. Таков е случајот со Јокулсарлон во Исланд, кој едноставно ќе ве плени со својот шарм и својата магија на песочни плажи и околните глечери кои изгледаат како да не припаѓаат на овој свет:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma