Неверојатни фотографии направени од музика

5 април, 20121
1

Германскиот уметник Маркус Реугелс е специјалист за макро фотографија и фотографија со големи брзини. Неговиот метод за работа на овој проект е следен:

1. Користи вода и боја и ги става на средина на балон кој е навлечен на звучник.

2. Го вади басот од техно песни и ги насочува звучниците нагоре.

3. Користи микрофон кој е поврзан со StopShop единица која стиска на камерата да слика кога ќе биде слушнат звук.

4. Слика илјадници фотографии и константно експериментира со различни звуци и бои.

Резултат на неговата работа се овие фотографии. Браво!

One comment

  • Vladimir Georgiev

    5 април, 2012 at 19:54

    E bravo! Eve vi isti takvi, bez eksperimentiranje so iljadnici fotografii i bez StopShop i mikrofoni sto ke go uklucat aparatot… Lani gi napraviv za nekolku saati “igranje”
    Cepnete i kaj nas po sajtovite na nasi fotografi i po FB. Imame i nie so sto da se pofalime! Pozdrav!!!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/