Неверојатни фотографии од скоковите во вода организирани од Red Bull

8 февруари, 20120
red-bull-cliff-diving-world-series-2011-11

Скокањето од карпи е еден од најопасните спортови на земјата. Потребни се висока карпа, длабока вода и огромна храброст. Не е потребна никаква опрема, или заштита, само апсолутна концетрација и комплетна контрола на телото. Натпреварите ги организира Red Bull и тоа на најразлични места во светот. Погледнете ги овие неверојатни фотографии кои ве ставаат на место на учесникот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber