Неверојатни скулптури кои проникнуваат од ѕидови

7 мај, 20120
8

Погледнете ги овие неверојатни скулптури кои се дело на неверојатниот уметник од Милано, Мате Пуглиесе. Неговата работа е презентирана во најразлични галерија во Италија, но и во други светски метрополи како: Рим, Хонг Конг, Лондон, Брисел, Лугано, Хаг итн. Браво!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi