Ники Минај пее за Мерлин Монро???

6 февруари, 20120
nicki-minaj

Се фотографирала како Мерлин, се појавила како таа во спотот на Мадона, а сега и пее за неа!
Младата раперка Ники Минај од која едноставно неможеме да избегаме овие денови, на својот следен албум Pink Friday: Roman Reloaded, кој во продажба ќе биде пуштен во април, ќе содржи песна посветена на Мерлин Монро.  Песната вчера се најде на интернет, а интересно е што Ники овој пат се обиде и како пејачка, а не само како раперка, на што веќе сме навикнати.
По успешната соработка со Дејвид Гета и Мадона, слушнете како Ники пее. Ќе пројде или…???

http://www.youtube.com/watch?v=98S1FUYWf9Q&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma