Нова колекција на накит од “Vionnet”

27 декември, 20120
nakit

“Vionnet” компанијата за дизајн на накит за 2012 година поготви оригинална и богата колекција…

Полноста и геометријата се главна тема на оваа неверојатна колекција на свеж и елегантен изглед. Новата линија на накит го креирале најискусните дизајнери на францускиот бренд  “Vionnet”. Поигрувајќи си со боја, форма, материјали и димензии “Vionnet” пласира оригинали на пазарот, досега невидена колекција на накит во различни форми.

Во колекцијата за 2012 година може да се видат прстени, белегзии и брошеви кои се направени од злато со највисок квалитет, а нивниот облик никого не остава рамнодушен. Целата колекција е полна со неверојатни експерименти со облик на метали и нивниот комплетен дизајн.

Ви претставуваме дел од примероците на оваа колекција!

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

NOVA KOLEKCIJA VIONNET NAKITA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit