Нова Нели Фуртадо на лето!

10 април, 20120
nellyfurtado

Четвртиот албум на англиски јазик, “T.S.I.” од пејачката Нели Фуртадо ќе се појави во јуни.

Последниот албум на англиски “Loose”, Нели Фиртадо го издаде во 2006 година, а во 2009 година го снимила албумот на шпански “Mi Plan” и од тогаш работи на новото издание кое ќе биде објавено на 19 јуни.

Кратенската “T.S.I.” значи “The Spirit Indestructible”,  а на албумот работеле и продуцентите Салам Реми и Фарел Вилијамс.
Најавниот сингл ќе биде “Big Hoops (Bigger The Better)” ќе биде објавен на 17-ти април.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/